24 października 2013r. w Szkole Podstawowej Nr1 w Sandomierzu, odbyły się pierwsze zajęcia z  cyklu ?Bajkowej Szkoły? dla dzieci z grup przedszkolnych z terenu miasta Sandomierza.
Tegoroczne zajęcia zainaugurowało spotkanie przedszkolaków z postaciami z bajek. Dzieci przywitała grupa uczennic naszej szkoły przebranych za bohaterów znanych z literatury dziecięcej.
Po prezentacjach krótkich form dramowych, mali goście uczestniczyli w zabawach i wspólnym śpiewaniu piosenek. Ilustracją do improwizacji muzyczno-ruchowych były materiały prezentowane na tablicy interaktywnej.
Uczestnicy zajęć zmierzyli się też z ?Tajemniczym workiem? pełnym bajkowych atrybutów. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu utworu z którego pochodził wylosowany rekwizyt. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z zadaniem wykazując się znajomością utworów dla dzieci. Po łamigłówkach umysłowych przyszedł czas na improwizacje plastyczno-techniczne. Każde dziecko wykonało wybraną pracę artystyczną związaną ze swoim ulubionym bohaterem  literackim. Były to postaci lepione z plasteliny i kolorowanki.
Przyszli uczniowie mogli zrelaksować się uczestnicząc w swobodnych zabawach z wykorzystaniem wielkoformatowych klocków przestrzennych. Zabawa była przednia . Zajęcia przygotowały i poprowadziły panie: Beata Lipiec, Aneta Przyłucka, Magdalena Niewiadomska i Barbara Osowska.

p1090077

p1090080

p1090083