12 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej NR1 w Sandomierzu odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ?Bajkowa Szkoła?. Do wspólnej zabawy zaprosił dzieci Mikołaj, który zaproponował przybyłym gościom zabawy sportowo ? rekreacyjne. Przedszkolaki wesołą  piosenką ?przywołały? Mikołaja, który wjechał na salę gimnastyczną ?rowerowym reniferem?.
Mikołaj  wspólnie z nauczycielami prowadzącymi zajęcia zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Dopingował przedszkolakom w różnych ciekawych konkurencjach sportowych.
Dzieci wykazały się wysoką sprawnością fizyczną . Dało się to szczególnie zauważyć, gdy w ostatecznej rozgrywce ? przeciąganiu liny, dzieci zwyciężyły rodziców.
Radości, uśmiechom i wesołym okrzykom  nie było końca. Mikołaj zwycięzcom rozdał drobne upominki, a dzieci zaprosiły go do wspólnego zdjęcia.
Mamy nadzieję, że miłe spotkanie na długo zapadnie w pamięci dzieciom i ich rodzicom.
Organizatorami imprezy byli nauczyciele  Katarzyna Skotnicka, Katarzyna Majewska, Joanna Kotowska, Agnieszka Wiatrowska,  Marcin Sykucki, Jerzy Żyła.