W dniu 4 stycznia 2018 r. sześciolatki z sandomierskich  przedszkoli wzięły udział w kolejnym spotkaniu w ramach „BAJKOWEJ SZKOŁY”, projektu edukacyjnego realizowanego już od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 1, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony rodziców oraz uczestniczących w nim przedszkolaków.  Trzecie z serii  zajęcia  zatytułowane ENGLISH IS FUN wprowadzały najmłodszych w świat zabaw i gier w języku angielskim. Tematem przewodnim spotkania w tym roku były PARTS OF THE BODY.  Nauka części ciała w języku angielskim okazała się być dla wszystkich uczestników okazją do wspaniałej wspólnej zabawy, podczas której wraz ze Steve’em  oraz jego przyjaciółką  nieznośną sroką Maggie  w wesoły sposób nauczyły się nazywać podstawowe części swojego ciała. Liczne zabawy i gry ruchowe, piosenki oraz rymowanki w języku angielskim, w które młodzi uczestnicy zaangażowali się z niezwykłym  zapałem,  były okazją nie tylko do nauki angielskich słówek ale także sposobem  lepszego poznania się i  pogłębiania relacji koleżeńskich miedzy spotykającymi się przedszkolakami.  Ponadto, udział w multimedialnej grze MEMORY GAME obudził w młodych uczestnikach ducha rywalizacji oraz zmotywował nawet tych bardziej nieśmiałych do udziału w zabawie. Podsumowaniem zajęć językowych był projekt plastyczny, podczas którego młodzi twórcy wykreowali swojego wymyślonego przyjaciela. Niezwykłe prace udowodniły, iż wyobraźnia nawet tych najmłodszych nie ma granic, a każda praca okazała się być niepowtarzalnym „dziełem sztuki.”  Uśmiech na twarzach wszystkich uczestników po zakończonych zajęciach był  dowodem wspaniałej zabawy, a dla nauczycieli prowadzących zajęcia: p. Moniki Wojtoń,  p. Marty Drobek, p. Moniki Kanii oraz p. Magdaleny Pietruszki potwierdzeniem mile spędzonego wspólnie czasu z przyszłorocznymi pierwszoklasistami.