Dnia 25 stycznia 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie adaptacyjno-integracyjne w ramach „Bajkowej Szkoły” dla przedszkolaków pod tytułem „Komputer moim przyjacielem”. Tym razem spotkanie rozpoczęło się projekcją krótkiego filmu edukacyjnego pt. „Sieciaki”, dzięki któremu dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z sieci Internetu. Następnie maluchy przy pomocy komputera projektowały stroje karnawałowe, sprzątały las, uczestniczyły w zabawie w paleontologa układając szkielet dinozaura oraz wykonywały portrety swoich najbliższych. Prowadzący zajęcia nie zapomnieli uświadomić dzieci o konieczności robienia przerw podczas pracy z komputerem – jako dobry przykład uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych.
Na zakończenie spotkania sandomierskie przedszkolaki otrzymały do wykonania ciekawą pracę domową – pokolorowanie wybranej przez siebie postaci z obejrzanego filmu oraz słodkie upominki piernikowe – złote medale za wzorowe uczestnictwo. Warto podkreślić, że goszczącym w murach sandomierskiej „Jedynki” przedszkolakom pomagali uczennice klasy V b naszej szkoły (starsze koleżanki), a zajęcia poprowadzili nauczyciele: E. Frańczak, M. Łukawska, G. Błachnio i A. Bartosz.