Dnia 8 lutego 2018 r. odbyły się ostatnie zajęcia w ramach Bajkowej szkoły zatytułowane „W krainie bajek i baśni”. Uczestniczyło w nich 15 dzieci. Po muzycznym wprowadzeniu do krainy bajek, przedszkolaki miały okazję wypowiedzieć się na temat ulubionych baśni. W trakcie spotkania sześciolatki wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej prawidłowo rozwiązując zagadki o bohaterach książek oraz sprawnie układając puzzle i historyjki obrazkowe. Ogromną radość sprawiło dzieciom kojarzenie rekwizytów umieszczonych w „Czarodziejskim worku”, a także zabawa „ciepło – zimno”, polegająca na szukaniu ukrytych w sali symboli bajkowych. Podczas spotkania dzieci były zachęcane do aktywności i nagradzane drobnymi upominkami. Na zakończenie zajęć mali goście otrzymali baśniowe kolorowanki i z dużym zaangażowaniem przystąpili do malowania. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek z okazji „Tłustego Czwartku”.
Bajkową lekcję przygotowały i poprowadziły Panie: M. Niewiadomska, M. Wyrazik, A. Bartosz i A. Słotwińska.