Niczym wrota bajkowego sezamu otworzyły się drzwi naszej szkoły, zapraszając najmłodszych na kolejne spotkanie z cyklu „Bajkowa szkoła”. 21 lutego powitaliśmy grupę maluchów. Tutaj czekały już na nich niezwykłe opowieści , tajemnicze skarby i wspaniałe przeżycia. Zajęcia rozpoczęły się lekturą bajki Ezopa „Uparte koziołki”. Przyniesiony zbiór opowieści z całego świata stał się okazją do nawiązania rozmowy na temat konieczności dbania o książki. Potem dzieci udowodniły, że bajki i baśnie nie mają przed nimi żadnych tajemnic- celnie odgadywały wierszowane zagadki o bohaterach książek. Ogromną radość sprawiło im kolejne zadanie - kojarzenie rekwizytów umieszczonych w tajemniczym worku. Inscenizacja „Magiczne kolory” w wykonaniu uczennic z klasy 7a przeniosła zebranych do zaczarowanego świata. Na scenie pojawiły się barwne postacie, które nawiązały bezpośredni kontakt z widzami, co bardzo spodobało się dzieciom, które ochoczo włączyły się do zabawy.   Wyśmienitą atmosferę tworzyły znane melodie „Witajcie w naszej bajce”, „Na Wyspach Bergamutach”, „Kaczka Dziwaczka”. Dzieci zespołowo układały puzzle, co przyniosło natychmiastowe efekty. Na podsumowanie zajęć mali goście otrzymali baśniowe kolorowanki i od razu przystąpili do malowania. Wspólnie spędzone popołudnie zakończyło się drobnym słodkim upominkiem. Wspaniale było uczestniczyć w spotkaniu pełnym niespodzianek, żywym i spontanicznym. Bajkową lekcję przygotowały i poprowadziły panie: M. Niewiadomska, M. Wyrazik, E. Sidor –Szwajda, A. Słotwińska.