W dniu 11 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się powiatowy finał ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Twój miś może zostać ratownikiem”. W uroczystym podsumowaniu zbiórki pluszowych maskotek wzięli udział  pomysłodawcy akcji - Pan Radosław Frydrysiak i Ryszard Forfecki ze Zgierza oraz koordynatorka przedsięwzięcia na naszej sandomierskiej ziemi, pani Monika Smardz. Obecni na uroczystości przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sandomierzu, OSP w Zawichoście oraz służb ratowniczych wyrazili uznanie i zadowolenie z sukcesu jakim zakończyła się akcja. Na ich ręce przekazane zostało ponad 3 tyś. maskotek. Będą one teraz towarzyszyć im w codziennej pracy niosąc ukojenie stresu i pocieszenie dla najmłodszych, poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Uczniowie naszej szkoły z bardzo dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję zbierania pluszaków. Przekazaliśmy ponad 300 maskotek. Na szczególne wyróżnienie zasługują klasy 1a, 1b, 1c, 2c i 4b, które przekazały największą ilość pluszaków.

Koordynatorem akcji w szkole była Pani Magdalena Pietruszka.