Od kilkunastu już lat na kilka dni przed Bożym Narodzeniem w murach naszej szkoły przedstawiane są jasełka dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu. W tym roku przedświąteczne spotkanie odbyło się 19 grudnia o godz. 10.00. Zaproszonych gości w radosny i świąteczny nastrój wprowadziły słowa życzeń Dyrektora szkoły Pana Waldemara Goska. Jasełka przygotowane przez uczniów klas IV – VII pod kierunkiem ks. Krzysztofa Siebigi i s. Moniki Dudek ukazywały prawdę o przyjściu na świat Bożego Syna na tle niezwykłej podróży młodej dziewczyny o imieniu Ania. Przedstawienie upiększył śpiew kolęd i pastorałek jakie zaprezentował chór szkolny, przygotowany przez Panią Annę Rajkowską. Całość spotkania zwieńczyły: wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem, życzenia i miła obecność przy wspólnym stole. Szczególne podziękowania dla Pani Magdaleny Łukawskiej za przygotowanie pięknej okolicznościowej dekoracji oraz Pani Ewy Frańczak i Pani Dyrektor Anny Zawadzkiej za koordynację w organizacji i przebiegu spotkania.