W piątek 21 grudnia uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczestniczyli w jasełkach, które wprowadziły nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na początku naszego świątecznego spotkania zuchowie przekazali na ręce Pan Dyrektora Waldemara Goska Betlejemskie Światło Pokoju. Następnie Pan Dyrektor złożył wszystkim obecnym Bożonarodzeniowe życzenia.

W tym roku w jasełkach wzięli udział uczniowie klas V, VI i VII, którzy przybliżyli nam wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. W inscenizacji obok tradycyjnych scen takich jak: pole pasterzy, pałac króla Heroda, grota betlejemska ukazana została historia Ani – młodej dziewczyny, która wraz z innymi dziećmi została zaproszona do Betlejem. W czasie tej niezwykłej podróży Ania i jej koledzy odkrywają największy skarb- miłość, która wyraża się najpełniej wtedy, gdy jest ofiarowana drugiemu człowiekowi. Jasełkom towarzyszył śpiew pięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu szkolnego chóru.

Scenariusz przedstawienia opracowali ks. Krzysztof Sibiga i s. Monika Dudek, oprawę muzyczną Pani Anna Rajkowska, zaś piękną dekorację świąteczną Pani Magdalena Łukawska.