Dnia 7 lutego w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dodatkowe w ramach realizacji innowacji czytelniczej. Wieczór pełen magii i zabaw poprzedził cykl zajęć czytelniczych przeprowadzonych w klasach IB i IC od 1 - 7  lutego.

Uczniowie zostali zaproszeni do teatru cieni, gdzie wysłuchali baśń - „Calineczka”. Na przedstawieniu zagościły również przedszkolaki uczestniczące w spotkaniu „Bajkowej Szkoły”.

Po występie rozpoczęła się zabawa: tworzenie świetlnych konstelacji, błyszczące elfy, rzuty do celu w ciemnościach, magiczne lampiony i zespołowe tworzenie ilustracji do baśni. Dzieci doskonale się bawiły, do domu zabrały lampiony i czarodziejskie bransoletki oraz moc wrażeń i przekonanie o bogactwie wyobraźni, którą rozwija literatura.

Organizatorkami zajęć były Panie: Aneta Przyłucka i Elżbieta Strzelińska we współpracy z Małgorzatą Pracało, Marią Kiliańską i Magdaleną Niewiadomską.

Aktorkami teatru cieni były zuchy: Amelia Płaza i Emilia Wroczek z klasy IVA.