W dniu 12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu zorganizowany został Dzień Kariery. Zaszczyciły nas swoją obecnością następujące szkoły: Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu im. Komisji Edukacji Narodowej, Zespół Szkół Ekonomicznych w Sandomierzu im. E. Kwiatkowskiego, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu im. Ziemi Sandomierskiej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego, Liceum Ogólnokształcące nr II w Sandomierzu im. Tadeusza Kościuszki oraz przedstawiciel spoza powiatu sandomierskiego - Zespół Szkół w Gorzycach im. Por. Józefa Sarny.

Zaproszeni goście – przedstawiciele szkół ponadpodstawowych, w skład których weszli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie, mieli niepowtarzalną okazję, aby swoją ofertą przekonać uczniów klas ósmych do wyboru właśnie ich placówki. W tym dniu ponad pięćdziesięcioro uczniów zostało zapoznanych z poszczególnymi profilami klas oraz możliwościami dalszego kształcenia. Każdy z nich mógł porozmawiać z przedstawicielami szkoły, zabrać ulotkę informacyjną, dowiedzieć się szczegółów dotyczących rekrutacji.

Następnie młodzież uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Sandomierzu - panią Moniką Kozakiewicz, która przeprowadziła interesujące warsztaty pt. „Marzenia do spełnienia”.

Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie, jaką jest organizacja Dnia Kariery, uczniowie dokonają trafnych wyborów edukacyjnych i świadomie zaplanują ścieżkę kariery zawodowej.