W dniu 01.10.2019 r. w Sandomierskim Centrum Kultury - Port kultury odbył się Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny „Gramy dla Niepodległej” pod patronatem Wojewody Świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek. Poruszana w quizie tematyka nawiązywała do walk Polaków o niepodległość. Pytania dotyczyły również 15–lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W quizie wzięło udział 23 zespoły ze szkół podstawowych i średnich powiatu sandomierskiego. Każdy zespół liczył trzech uczniów. Naszą szkołę reprezentowali Leśniak Michał 8a, Krakowiak Maciej 8c, Polit Konrad 7b. Uczniowie dotarli do finału w którym zajęli 4 miejsce rywalizując z uczniami szkół ponadpodstawowych. Do quizu uczniów przygotowywali pan Witold Aleksandrowicz i pan Roman Chyła.