Po dłuższej przerwie związanej nie tylko z wakacjami ale również ze zdalnym nauczaniem uczniowie powrócili do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego przebiegała zupełnie inaczej niż zwykle. Musieliśmy nie tylko zmierzyć się z koronawirusem ale również z warunkami pogodowymi. Deszcz sprawił, że nie tak jak zwykle wszyscy uczniowie powitali ten rok na placu apelowym, lecz w salach lekcyjnych. Tu wychowawcy po wspólnym przywitaniu się przeczytali list wystosowany do uczniów przez Pana Dyrektora. W dalszej kolejności zapoznali swoich wychowanków z nowymi procedurami, które dotyczyły bezpieczeństwa w związku z pandemią. Powiedzieli też o pewnych zmianach organizacyjnych, po czym uczniowie otrzymali plany zajęć i podręczniki szkolne. Na zakończenie spotkań wychowawcy życzyli swoim uczniom aby nowy rok był spokojny, bezpieczny i obfitował w sukcesy edukacyjne. Spotkania odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego.