26 września to Europejski Dzień Języków obchodzony co roku by zachęcać i uczyć. W tym szczególnym czasie kiedy, zasady bezpieczeństwa zawężają nam trochę, był on obchodzony ciekawie i inspirująco. Nauczycielki języka angielskiego przygotowały atrakcyjne scenariusze zajęć lekcyjnych .

Uczyliśmy się więc jak mówić cześć w kilku europejskich językach. Poznawaliśmy ciekawostki językowe i swoją wiedzę o językach sprawdziliśmy w quizie językowym. Nie zabrakło piosenki i zmierzyliśmy się z popularną „Gummi Bears” po angielsku, francusku, hiszpańsku i niemiecku. Uczyliśmy się również jak upiec popularne angielskie ciasto „Shortbread wit caramel and chocolate” i „łamaliśmy języki” na łamańcach językowych z różnych krajów Europy.

Nauczycielki języka niemieckiego przeprowadziły konkurs dla klas 5-8. Po wstępnych eliminacjach najlepsi mierzyli się z pisownią j. niemieckiego w szkolnym dyktandzie.

A przede wszystkim, to co najważniejsze, uświadamialiśmy sobie jak niesamowicie różnorodne kulturowo i ciekawe jest miejsce w którym przyszło nam żyć. I jak ważna jest umiejętność mówienia w innych językach by to dogłębnie poznać.