22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W naszej szkole przebiegły one pod hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”.

Z tej okazji uczniowie klas czwartych i siódmych wzięli udział w konkursie przyrodniczo-ekologicznym. Celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy ekologiczne i wytworzenie przekonania, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas.

Wyniki uczniów klas czwartych:

I miejsce – (30 pkt.) - Arkadiusz Kapała (4b)

II miejsce –  (29 pkt.) - Weronika Obierak (4a), Michał Pawlikowski (4b), Zofia Szczucka (4b)

III miejsce –  (28 pkt.) - Julia Tenderenda (4b)

Wyniki uczniów klas siódmych:

I miejsce –  Marek Gajewski (7b)

II miejsce –  Amelia Kołodziej (7c), Jan Bryła (7b)

III miejsce –  Julia Baska (7a), Julia Stajniak (7a), Lena Nowosielska (7d), Kacper Majewski (7d), Ignacy Siatrak (7c), Jan Żerebiec (7b)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Również uczniowie klas siódmych uczestniczyli w zajęciach języka niemieckiego o tematyce ekologicznej (segregowanie odpadów, zapoznanie ze słownictwem w języku niemieckim, dotyczącym tematyki segregowania). Uczniowie próbowali opowiedzieć po niemiecku, dokąd wyrzuciliby różnego rodzaju odpady, wykonali interaktywne zadanie ekologiczne oraz rozwiązywali ekologiczną krzyżówkę. Zajęcia prowadziła - Pani M. Bielecka

Ponadto uczniowie klasy IVa aktywnie włączyli się w obchody Święta Ziemi i porządkowali teren wokół własnych domów i w najbliższej okolicy, co widzimy na udostępnionych zdjęciach.

 

 Oprócz tego uczniowie naszej szkoły przygotowali wiele pięknych prac. Oto niektóre z nich: