Zwykle w naszej szkole 1 czerwca- to Dzień Dziecka oraz Dzień Sportu Szkolnego. Wtedy wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami zbierali się na boisku szkolnym. Po uroczystym apelu rozpoczynały się zawody sportowe i wspólne zabawy. W tym roku ze względu na pandemię nieco inaczej wyglądał ten dzień. Niektórzy uczniowie z wychowawcami podziwiali uroki naszego miasta, inni z nauczycielami wybrali się na wycieczki poza Sandomierz. Dla grupy uczniów, którzy zostali w szkole nauczyciele wychowania fizycznego, z zachowaniem reżimu sanitarnego zorganizowali rozgrywki sportowe. Pomysłów na miłe i ciekawe spędzenie tego dnia było wiele. Dzieci po długotrwałej rozłące spowodowanej zdalnym nauczaniem, chętnie brały udział w różnych imprezach i klasowych spotkaniach z wychowawcą. Wszystkim przedsięwzięciom towarzyszyła piękna pogoda i miła atmosfera.