W dniu 31.03.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 23 uczniów w trzech kategoriach wiekowych z 5 szkół podstawowych i 6 szkół ponadpodstawowych. Miło nam nadmienić, że wśród uczniów szkół podstawowych w grupie kl. I-4 nasza szkoła zajęła dwa I miejsca, natomiast w grupie kl. 5-8 uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio II i V miejsce.

Naszą szkołę reprezentowali:

Grupa młodsza kl. 1-4

Wiktoria Zielonka – I miejsce

Andżelika Gorycka – II miejsce

Grupa starsza kl. 5-8

Filip Wojtoń – II miejsce

Jakub Śliwiński – V miejsce

Opiekunem uczniów był Pan Grzegorz Błachnio.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach wiekowych, zakwalifikowali się do dalszych eliminacji na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę na szczeblu powiatowym będzie reprezentowała uczennica kl. 4b – Wiktoria Zielonka.

Organizatorem konkursu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu oraz samorządu miasta Sandomierza. Nagrody uczniom wręczyli: Pan Janusz Stasiak - zastępca Burmistrza Sandomierza, Pan Andrzej Gajewski oraz Pan Tomasz Chmielewski - przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.