15 marca 2015 roku w Wjewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Wojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych. W imprezie organizowanej od wielu lat brały udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Młodzi artyści występowali w trzech kategoriach: zespoły śpiewacze, soliści, i zespoły taneczne.
Naszą szkołę reprezentował Zespół Pieśni i Tańca ?Ziemia Sandomierska?, który na scenie WDK zatańczył krakowiaka i sweetę lubelską.
Organizatorzy podkreślili bardzo wysoki poziom uczestników oraz podziękowali młodym artystom za chęć kultywowania tradycji i kultury ludowej poprzez śpiew i taniec.
Opiekunami zespołu byli: p. Anna Zawadzka i p. D. Bukowski.

p1100443|

|
p1100504

12 marca 2015r. w Zespole Szkół w Obrazowie odbył się ?VI Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej?. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Szyszkowska z klasy VI B oraz Natalia Duma z klasy VI A. Ocenie podlegał przekaz artystyczno-wokalny oraz poprawność fonetyczna prezentowanych utworów.
Pomimo bardzo dużej konkurencji oraz wysokiego poziomu wokalno-artystycznego wykonawców, jury przyznało Julii Szyszkowskiej drugie miejsce za wykonanie piosenki  ?When I?m gone? w kategorii szkół podstawowych, a Natalia Duma otrzymała wyróżnienie. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

p1100418

 

p1100421

10.04.2014roku odbył się w naszej szkole już po raz czternasty  Powiatowy Przegląd Małych Form Scenicznych.
W konkursie zaprezentowały się cztery grupy teatralne z następujących szkół: SP w Kleczanowie,  SP Nr 4 w Sandomierzu ( dwie grupy)  oraz SP Nr1 w Sandomierzu.
Tegoroczne pokazy teatralne odbyły się w dwóch kategoriach. Były to dwa przedstawienia muzyczne oraz dwa typowo dramowe.
Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna ze SP Nr 4 w Sandomierzu. Uczniowie klasy piątej przenieśli widzów do krainy musicalu. Była to ?Bajka o smutnym mieście?. Publiczność miała okazję wysłuchać wielu popularnych piosenek bardzo zręcznie wplecionych w fabułę inscenizacji. Wykonania i aranżacje piosenek były bardzo ciekawe i podobały się uczniom zasiadającym na widowni.      
Drugi spektakl muzyczny miał zupełnie inny charakter, były to: ?Pogwarki o Kleczanowie?. Tu młodzi aktorzy przedstawili tradycje i zwyczaje wsi kleczanowskiej  w formie piosenek i przyśpiewek ludowych zaprezentowanych z dużą dozą humoru. Cała grupa teatralna prezentowała się pięknie w lokalnych strojach ludowych.                                                                                                           
Następnie wystąpili uczniowie klasy VI SP Nr 4 w Sandomierzu w inscenizacji ?Małego Księcia?. Była to prezentacja, która zabrała widzów na wspólną wędrówkę po planetach z Małym Księciem. Odbiorcy byli świadkami wątpliwości i dylematów tytułowego bohatera. Scenografia i kostiumy oddały klimat wystawianego utworu.
Na zakończenie potyczek  konkursowych wystąpili uczniowie klasy 6B naszej szkoły w prezentacji ?Diabelsko trudne?. Było to humorystyczne przedstawienie o charakterze profilaktycznym. Młodzi aktorzy napiętnowali niewłaściwe zachowania dzisiejszej młodzieży. Gościnnie wystąpiła również grupa taneczna z klasy 3B  z naszej szkoły.
Na zakończenie każda z grup teatralnych otrzymała statuetkę ?Maski Jedynki? oraz dyplom. Uczniowie doskonale się bawili zarówno na scenie jak i na  widowni.
Organizatorkami XIV Przeglądu Małych Form Scenicznych były p. Aneta Przyłucka  i Alicja Kamińska.

p1090631

13 kwietnia 2014 w Sandomierzu odbyły się obchody 74. rocznicy zbrodni katyńskiej. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kościele Św. Józefa w Sandomierzu. Dalsza część miejskich  uroczystości kontynuowana była  na Cmentarzu Katedralnym,  przed symboliczną mogiłą upamiętniającą ofiary sowieckiego ludobójstwa w Katyniu i pomnikiem poświęconym ofiarom rzezi wołyńskiej.  W obchodach rocznicowych uczestniczyli: przedstawiciele władz samorządowych, delegacje z pocztami sztandarowymi szkół, organizacji kombatanckich, wojska, policji, stowarzyszeń i instytucji oraz mieszkańcy miasta.
Uczniowie naszej szkoły oddali hołd pomordowanym składając symboliczną wiązankę kwiatów pod pomnikami pomordowanych Polaków.

p1090676

p1090680

13 kwietnia 2014r. przedstawiciele klasy 3B i 3C wraz z rodzicami, wzięli udział w diecezjalnych obchodach Niedzieli Palmowej. W Domu Katolickim odbył się Diecezjalny Konkurs Palm. Do konkursu zgłoszonych zostało 35 prac z różnych stron naszej diecezji. Palmy wykonane pod kierunkiem p. Magdaleny Łukawskiej, zostały docenione przez konkursowe jury i przyznano nam trzecie miejsce w diecezji.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w kwietniu pojawiły się piękne ozdoby związane ze Świętami Wielkanocnymi. Uczniowie jak i rodzice z zaciekawieniem zatrzymywali się przed pięknym stoiskiem z wieloma świątecznymi gadżetami. Przygotowaniem kiermaszu zajęli się nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej.

p1090625

W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursach Ekologicznych. Uczniowie klas 4 -6 rozwiązywali zadania  różnego typu, między innymi były to wykreślanki, dopasowywanie śmieci do odpowiednich pojemników, rozszyfrowywanie znaków znajdujących się na opakowaniach różnych towarów. W dalszej części konkursu uczniowie mieli możliwość wyboru pytań za różną wartość punktową.  Zwyciężyła drużyna z klasy 6A, a drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z klasy 5B. Uczniowie otrzymali dyplomy, a ich dodatkowa wiedza ekologiczna została nagrodzona ocenami z przyrody.
Uczniowie klas 1- 3 zmagali się z zagadnieniami ekologicznymi w 3-osobowych grupach, wykonując prace plastyczne o tematyce ekologicznej, tworzyli hasła ekologiczne z otrzymanych rozsypanek wyrazowych, rozwiązywali krzyżówkę oraz rozwiązywali test z zagadnień ekologicznych.
Zwyciężyła drużyna z klasy 1B, drugie miejsce drużyna z klasy 3B, a trzecie z klasy 2A. Obchody dnia Ziemi zorganizowały panie: Bielecka Monika, Drozdowska Ewa, Turbiarz Anna i Danuta Wito.

26.03.2014r odbyło się kolejne spotkanie z ratownikiem medycznym, który uczył grupę chłopców uczęszczających na zajęcia relaksacyjno- terapeutyczne prowadzone przez pedagoga szkolnego, zasad pierwszej pomocy. Tego typu zajęcia to ważny element wychowania dzieci, które w sytuacji zagrożenia będą potrafiły prawidłowo zareagować na różnorodne urazy. Uczenie dzieci zasad pierwszej pomocy poprawia ich własne bezpieczeństwo oraz uczy troski o drugiego człowieka.

p1090612

W  niedzielę 6 kwietnia  sala koncertowa Wojewódzkiego Domu Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach gościła dziecięcych wykonawców folkloru z województwa świętokrzyskiego. 24 wykonawców (regionalne zespoły taneczne, zespoły śpiewacze oraz soliści) wzięło udział  w kolejnej edycji konkursu Dziecięca Estrada Folkloru. Nasze miasto reprezentował zespół Ziemia Sandomierska , tańczący przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu pod kierownictwem choreografa Dariusza Bukowskiego.
Celem organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach konkursu  jest artystyczna konfrontacja dziecięcych zespołów folklorystycznych. Ponadto przegląd sprzyja promowaniu kultury ludowej wśród dzieci oraz utrwalaniu niesionych przez nią wartości.
Prezentacje młodych artystów oceniała Rada Artystyczna w składzie: Janina Skotnicka ? etnograf, kierownik Działu Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach, Andrzej Piotrowski ? etnochoreograf Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach oraz Jerzy Gumuła ? muzyk, kierownik Działu Dziedzictwa Kulturowego Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.
Fundatorami nagród tegorocznej edycji konkursu byli: Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty.
Ziemia Sandomierska I (uczniowie klas VIA, VA, IIA i  IIIC) zajęli zaszczytne III miejsce w konkursie, a Ziemia Sandomierska II (debiutująca na scenie kl. IIIB ) wyróżnienie.
Opiekunami zespołu są nauczycielki:  Anna Zawadzka i Katarzyna Majewska.

ziemiasand3

23 kwietnia 2013 roku uczniowie klasy 3A z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami zostali zaproszeni na plan filmu ?Ojciec Mateusz?. Młodzi statyści przekonali się jak trudna jest praca aktorów. Uczniowie grali turystów zwiedzających Sandomierz, a wokół nich na rowerze jeździł Ojciec Mateusz. Nagrodą dla dzieci były zdjęcia z Arturem Żmijewskim oraz jego autograf.  Dla uczniów był to dzień pełen wrażeń oraz nowych doświadczeń i niezapomnianych przeżyć.      

p1080338

22 kwietnia 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Pierwszym etapem naszych działań było zaprezentowanie wszystkim uczniom klas 1 - 6 inscenizacji pt. ?Eko ? Kapturek?  w wykonaniu uczniów klasy 5B, w której to zachęcali wszystkich  do poszanowania przyrody i ochrony środowiska. Uczniowie wcielając się w rolę leśnych zwierząt przybliżyli życie w lesie, który zaśmiecony jest przez człowieka. Przedstawienie uświetniły piosenki o tematyce ekologicznej oraz piękne stroje młodych aktorów. Głównym celem przedstawienia było zwrócenie uwagi uczniów na pogarszający się stan środowiska przyrodniczego Ziemi, dostrzeganie pozytywnego i negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, zachęcenie do współdziałania na rzecz naszej planety poprzez codzienne proekologiczne czynności.

p1080291

Uczniowie klasy 2A  ze swoimi wychowawczyniami p. K. Kras,  B. Nowacką uczestniczyli  w cyklu spotkań  edukacyjno-historycznych, które odbywały się  w Domu Jana Długosza w Sandomierzu. Uczniowie uczestniczyli w 7 spotkaniach. Podczas muzealnych lekcji dzieci oglądały i poznawały ekspozycję muzealną, która gromadzi przedmioty codziennego użytku, hafty, tkaniny i wiele innych ciekawych eksponatów. Na każdej z lekcji uczniowie  brali udział w zajęciach plastyczno ? technicznych, muzyczno - ruchowych, słuchali wierszy, poznawali warsztat poszczególnych zawodów.
Tematami  warsztatów były min. zajęcia:
,,U hafciarki?, na których dzieci poznawały i oglądały hafty sprzed ponad stu lat, nici jedwabne, igły i inne akcesoria do szycia, a następnie projektowały hafty.
Podczas innej lekcji ?W warsztacie u malarza? dzieci poznawały pracownię malarza: blejtram, sztalugi, pędzle itd., uczyły się zasad mieszania barw, malowały swoje dzieła sztuki.
?W krainie zegarów?. Dzieci zapoznawały się z historią mierzenia czasu od zegarów słonecznych, wodnych, ogniowych, klepsydrę, aż do współczesnych zegarów.
Ponad to prowadzone były zajęcia : ?Przygoda z rzeźbą?, ?Stoliczku nakryj się?,     ?Na dworze Królowej - ABC dobrego rycerza i damy dworu?.
Cykl spotkań zakończył wernisaż prac uczniów, na który zostali zaproszeni rodzice uczniów, wszyscy zwiedzali muzeum, oglądali prace, wykonywane na zajęciach oraz specjalnie przygotowaną prezentacje multimedialną z przebiegu  wszystkich zajęć.

pc186657.jpg

pc186657.jpg

17.04. 2013r w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się już  13 edycja Przeglądu Małych Form Scenicznych.
W tegorocznym konkursie wzięło udział  pięć  grup teatralnych reprezentujących następujące szkoły: SP w Słupczy , SP w Kleczanowie oraz SP NR1 i SP NR4 z Sandomierza.
Organizatorkami  przeglądu były panie Aneta Przyłucka i Alicja Kamińska.
Prezentacje teatralne poruszały różnorodne zagadnienia : od staropolskiej wsi poprzez problemy ekologii, klasykę twórców literatury dziecięcej oraz współczesne spojrzenie na Sandomierz.
W przeglądzie jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie kl.  IVA i VB  SP Nr1 w Sandomierzu w spektaklu pt. ?Eko-Kapturek? przygotowanym pod kierunkiem p. Izabeli Zawadzkiej ze scenografią Magdaleny Łukawskiej i Anny Zawadzkiej oraz oprawą muzyczną Anny Rajkowskiej. Młodzi aktorzy poruszyli problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska. Nawoływali do dbałości o przyrodę i o życie w zgodzie z naturą.
Podobną tematykę poruszyli uczniowie ze SP w Słupczy w prezentacji pt. ?Żyj z przyrodą w zgodzie? przygotowanej pod opieką p. Marty Kasprzyckiej. Dzieci w strojach mieszkańców lasu apelowały o szacunek do świata przyrody.
Odmienną tematykę zaprezentował zespół ze SP w Kleczanowie, uczniowie pod kierunkiem p. Damiana Jędrychy ukazali widzom świat sielskiej wsi polskiej w sztuce pt. ?Wiejskie gadu, gadu?. Młodzi artyści w strojach ludowych pokazali codzienne życie staropolskiej wsi. Przenieśli odbiorców do chaty wójta pełnej oryginalnych dawnych sprzętów domowych, posługując się gwarą przybliżyli ówczesne zwyczaje , zabawiali widzów przyśpiewkami ludowymi.
Następnie na scenie rozgościły się uczennice kl.6B SPNr1 w Sandomierzu, które wcieliły się w role pcheł z utworu Jana Brzechwy ?Pchła Szachrajka?. W zabawny sposób zapoznały widzów z przygodami i psotami tytułowej  Pchły Szachrajki. Inscenizacja powstała pod kierunkiem p. Anety Przyłuckiej.
Całość prezentacji konkursowych zamykał występ uczniów ze SP Nr 4 w Sandomierzu przygotowany przez panie Ewę Skrzypek i Małgorzatę Górecką pt. ?Wycieczka do Sandomierza?. Nie była to jednak zwyczajna wycieczka turystyczna, jej uczestnicy trafili na plan serialu ?Ojciec Mateusz?. Oczom widzów ukazały się sceny z nagrań kolejnego odcinka serialowego. Odtwórca roli Ojca Mateusza znów pomógł policji w rozwikłaniu sprawy morderstwa. Poruszał się na hulajnodze! Czyżby to była zapowiedź nowych rozwiązań w serialu?...
Młodzi aktorzy zachwycili komisję swoimi umiejętnościami i predyspozycjami. Każda z inscenizacji była wyjątkowa i atrakcyjna. Wszystkie grupy teatralne posłużyły się bardzo ciekawie wykonanymi elementami scenografii, co niewątpliwie podniosło wartość prezentacji. Wszystkie zespoły jako laureaci otrzymały statuetki ?Maski Jedynki? oraz pamiątkowe dyplomy.

Uczestnicy Przeglądu Małych Form Scenicznych potraktowali udział w konkursie nie tylko jak rywalizację ale przede wszystkim jako dobrą zabawę.

P1080234

 ?Eko Kapturek? w wykonaniu uczniów z SP NR 1

 

Sandomierskie obchody 73. rocznicy zbrodni katyńskiej
oraz 73. rocznicy masowych deportacji Polaków w głąb Rosji

14 kwietnia 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 w Sandomierzu wzięli do udziału w uroczystych obchodach 73. rocznicy zbrodni katyńskiej i 73. rocznicy masowych deportacji Polaków w głąb Rosji, które odbyły się 14 kwietnia 2013 r. W programie uroczystości była Msza Święta  - w Kościele p.w. św. Józefa w intencji ofiar zbrodni katyńskiej i deportacji Polaków w głąb Rosji. 
Następnie odbyły się uroczystości patriotyczne przed Symboliczną Mogiłą Katyńską w wojskowej części Cmentarza Katedralnego. Zebrani wzięli udział w modlitwie za naszych rodaków ? ofiary bestialskich mordów NKWD na ?nieludzkiej ziemi?, wysłuchali przemówienia Burmistrza Sandomierza oraz Prezesa Koła Związku Sybiraków w Sandomierzu. Uroczystość zakończyło składanie kwiatów na symbolicznych mogiłach i oddanie hołdu pomordowanym.

p1080216

 

W dniu 22 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Karaoke Piosenki Angielskiej dla uczniów klas pierwszych. Celem konkursu było promowanie nauki języka angielskiego wśród najmłodszych uczniów z wykorzystaniem skutecznych metod nauczania języka obcego w tym wieku poprzez śpiew i zabawę. W konkursie udział wzięli reprezentanci wszystkich klas pierwszych: 6 duetów i jedna solistka. I miejsce zajął duet z klasy I c: Wiktoria Forc i Maja Staniszewska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorką konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani Marta Drobek.

  P1080212

 

21 marca 2013 roku z okazji pierwszego Dnia Wiosny odbyła się impreza dla uczniów z klas 1-3 pod hasłem ,,Witaj Wiosno?. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności w dowolnym repertuarze, specjalnie przygotowanym na tą okazję. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności taneczne, prezentując zarówno tańce narodowe i współczesne w rytm najpopularniejszych przebojów disco, a także talenty wokalne, plastyczno-techniczne tworząc transparenty wiosenne oraz poczucie humoru prezentując zabawne skecze. Dodatkowo wszyscy chętni uczniowie, uczestniczyli w pokazie mody wiosennej i fryzur wiosennych. Były to konkurencje niewątpliwie cieszące się ogromnym zainteresowaniem, w których wzięło udział ponad 80 modeli i modelek. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje różnorodne stroje i fryzury w sposób bardzo profesjonalny. Jury miało nie lada wyzwanie wybierając pośród tak zacnego grona sześciu finalistów z pokazu mody i sześciu finalistów z pokazu fryzur, pozostali uczestnicy zostali wyróżnieni. W konkurencjach grupowych laureatami zostali uczniowie kl. 1A, 2B, 1B, pozostałe klasy otrzymały wyróżnienia. Każdy w tym dniu otrzymał drobny upominek. Były między innymi słodycze, kolorowe naklejki oraz pluszowe maskotki i dyplomy. Całą imprezę uświetnił występ muzyczny w wykonaniu uczennicy z kl.6B Oliwi Łukawskiej, która wykonywała piosenki o tematyce wiosennej. Uczniowie recytowali różne wiersze o tematyce wiosennej, uczestniczyli w ciekawych zabawach muzyczno-ruchowych oraz konkurencjach na wesoło, np. jedzeniu cytryny, rozpoznawaniu owoców, odgadywaniu zagadek, rozwiązywaniu kalamburów z pokazywaniem i rysowaniem. Całą imprezę zorganizowała i poprowadziła p. K. Kras, a współorganizatorami imprezy były panie: B. Nowacka, M. Kiliańska, A. Turbiarz. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń.

 
P1080089

 

W dniach od 18 do 27 marca odbył się w naszej szkole Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie jak i rodzice podziwiali piękne ozdoby związane ze świętami, które powstały pod kierunkiem p. Małgorzaty Gajek i Katarzyny Skotnickiej, a przy współpracy Magdaleny Łukawskiej, Katarzyny Majewskiej, Katarzyny Drobiazg i Anny Turbiarz. Zebrane fundusze są przekazywane dla rodzin uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej oraz dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

P1080087

Dzień 23 kwietnia od 1996 roku obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta jest datą symboliczną. 23 kwietnia urodzili się lub odeszli znani pisarze (m.in. Cervantes, Shakespeare, Nabokov, Vallejo).Dzień ten na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców- został ustalony przez UNESCO Dniem Książki i Praw Autorskich . Pierwsze obchody zbiegły się 25 Kongresem Międzynarodowej Unii Wydawców, który odbył się   w Barcelonie w setną rocznicę powstania tej organizacji.

23 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej Nr1 obchodzony był jako DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Wszystkich uczniów klas I ? III tego dnia odwiedziły w klasach książki oraz ich lektorzy. Uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentów różnych książek, m.in. Astrid Lindgren : ?Lotta z ulicy Awanturników?, ? Emil ze Smalandii? oraz ?Pipi Pończoszanka? a także wysłuchali kilku przygód Koszmarnego Karolka z serii książek pod tym samym tytułem.

Chętni uczniowie klas IV ?VI wzięli udział w spotkaniu, na którym zaprezentowano informacje dotyczące pochodzenia ww. święta.   Mieli też okazję zapoznać się z ciekawostkami z historii książek oraz wierszami o książkach.

Obchodom Dnia Książki i Praw Autorskich towarzyszył kiermasz książek Wydawnictwa ?Publicat? oraz Hurtowni i Księgarni Taniej Książki w Tuliszkowie.

dzien-ksiazki

Na wysokim V miejscu ukończyły rywalizację dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Sandomierzu na Ogólnopolskich Sztafetowych Biegach Przełajowych ? ?Vena Cross?. Impreza która przyciągnęła prawie 1000 uczestników odbyła się w Łodzi w dniu 22.04.2012r. Rywalizacja sportowa miała miejsce w centrum miasta na ul. Piotrkowskiej. Do udziału w zawodach uprawnione były szkoły, które zajęły I miejsce w finale wojewódzkim sztafetowych biegów przełajowych rozegranych w roku szkolnym 2011/2012 w ramach kalendarza Szkolnego Związku Sportowego. Zawody odbyły się w formie sztafet 8 x 900m. oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
Szkołę Podstawową Nr1 jak i Województwo Świętokrzyskie reprezentowały następujące uczennice:
Klaudia Pomykała
Joanna Krempa
Klaudia Rubiś
Klaudia Sierant
Kinga Wieczorek
Urszula Piątek
Amanda Fechner
Wiktoria Sierant
Karolina Gromada
Opiekunem drużyny był Marcin Sykucki.

dsc05477

20 kwietnia 2012 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim na trasach przełajowych, ul. Bałtowska 189, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców. W zawodach udział brały uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr1 w Sandomierzu. Rywalizacja odbywała się w formie drużynowej (6 osób), a na ostateczny wynik w klasyfikacji końcowej składała się suma pkt. 5 najlepszych zawodniczek zajmujących miejsca od 1 do 60. Szkołę Podstawową Nr1 w Sandomierzu reprezentowały dwie drużyny dziewcząt. Wspaniałym wynikiem zakończyła się rywalizacja w imprezie uczennic SP1 ? drużyny nr 1, która zajęła II miejsce w województwie ulegając tylko rywalkom ze Szkoły Podstawowej z Połańca, pomimo tej samej ilości punktów. Drużyna nr 2 reprezentująca naszą szkołę zajęła również bardzo dobre - 7 miejsce (na 13 startujących) w województwie. Szkołę podstawową Nr1 w Sandomierzu reprezentowały następujące uczennice:
Drużyna nr 1:
Pomykała Klaudia
Sierant Wiktoria
Fechner Amanda
Krempa Joanna
Gromada Karolina
Rubiś Klaudia

Drużyna nr 2:
Sierant Klaudia
Wieczorek Kinga
Piątek Urszula
Gromada Wiktoria
Witczak Monika

dsc05321

dsc05361

Sandomierskie obchody 72. rocznicy zbrodni katyńskiej i 72. rocznicy masowych deportacji Polaków w głąb Rosji

13 kwietnia 2012 roku na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu odbyły się uroczystości patriotyczne upamiętniające 72. rocznicę zbrodni katyńskiej i 72. rocznicę masowych deportacji Polaków w głąb Rosji. Przed symboliczną mogiłą upamiętniającą ofiary sowieckiego ludobójstwa w Katyniu i pomnikiem poświęconym ofiarom rzezi wołyńskiej, hołd poległym złożyli również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu.

p1060366

18 kwietnia 2012r odbył się w Szkole Podstawowej Nr1  w Sandomierzu XII Przegląd Małych Form Scenicznych. Organizatorkami przeglądu są nauczyciele bloku humanistycznego p. Aneta Przyłucka i p. Alicja Kamińska.W tegorocznym przeglądzie wzięły udział cztery grupy teatralne ze szkół powiatu sandomierskiego. Podziwiać można było młodych aktorów w następujących inscenizacjach:

Szkoła Podstawowa w Kleczanowie zaprezentowała się w formie kabaretowej pt. ?A to leci kabarecik?. Wystąpili członkowie koła teatralnego prowadzonego przez p. Damiana Jędrychę.

p1060384

Nauczyciele świetlicy szkolnej pod kierunkiem p. Małgorzaty Gajek zorganizowali Kiermasz Wielkanocny, na którym zostały zaprezentowane piękne prace, wykonane pod bacznym okiem nauczycieli. Przy świątecznej wystawie zatrzymywali się rodzice, uczniowie i pracownicy szkoły podziwiając twórczość nauczycieli i uczniów. Zebrane przy tej okazji środki finansowe zostaną przekazane dla uczniów niepełnosprawnych z klas integracyjnych.

P1060325

21 marca uczniowie naszej szkoły radośnie powitali wiosnę i pożegnali zimę, która w tym roku była długa i mroźna. Samorząd uczniowski zorganizował imprezę w sali gimnastycznej dla całej społeczności szkolnej pod hasłem: ?Witaj Wiosno?. Wiosnę uczniowie powitali kolorowymi strojami i pięknymi przebraniami. Jury w składzie: p. Monika Kania, p. Izabela Zawadzka i p. Katarzyna Drobiazg oceniało pomysłowość i ciekawe przedstawienie przebrań klasowych. W konkursie wzięło udział wiele klas wraz ze swoimi wychowawcami. Za najciekawsze przebrania uczniowie otrzymali drobne upominki oraz jury zagwarantowało uczniom ?dzień bez złych ocen?, co bardzo ucieszyło zwycięzców.

Pierwsze miejsce przyznano klasie 1B i 2A

Drugie miejsce zdobyły klasy 6A i 3A

Trzecie miejsce otrzymały klasy 4A i 1C

W drugiej części imprezy uczniowie obejrzeli przedstawienie ?Kopciuszek? przygotowane przez p. Alicję Kamińską i Annę Rajkowską.

Uczniowie klasy 2C wraz ze swoją wychowawczynią wzięli udział w imprezie zorganizowanej na Bulwarze Piłsudskiego w Sandomierzu przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieci wzięły udział w konkursie na Marzannę, zdobywając pierwsze miejsce. Uczniowie otrzymali liczne nagrody: książeczki, balony, palety z farbami i słodycze.


p1060280

 

W ramach współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury w Kielcach i realizowanym projektem ?Tańce ludowe dawniej i dziś? uczniowie klasy 3A z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Bożeną Nowacką i p. Kingą Kras wzięli udział w przeglądzie tańców ludowych. Dzieci zaprezentowały taniec ludowy ?Krakowiak? przygotowany pod kierunkiem choreografa p. Dariusza Bukowskiego. W pokazie uczestniczyła Gromada Zuchowa ?Bractwo Leśnej Przygody? prezentując tradycje i stroje ludowe. Realizowany projekt ma na celu wymianę kulturalną, kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych oraz nawiązanie współpracy pomiędzy zespołami z różnych stron Polski.

kielce-tance12-03-2011-033

kielce-tance12-03-2011-028

W kwietniu 2011 roku został zorganizowany w naszej szkole kiermasz wielkanocny. Akcją kierowała pani Małgorzata Gajek. Na kiermaszu znalazły się różne piękne prace wykonane przez wielu uczniów oraz nauczycieli. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie naszej koleżanki Basi z klasy 4B.

p1040938

10 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach 71 rocznicy zbrodni katyńskiej, 71 rocznicy masowych deportacji Polaków w głąb Rosji oraz 1 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Uroczystości rozpoczęły się mszą święta w kościele p.w. Św. Józefa w intencji ofiar zbrodni, a następnie uczestnicy uroczystości przeszli w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego i Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod symboliczną Mogiłę Katyńską w wojskowej części cmentarza katedralnego. Po okolicznościowych przemówieniach Burmistrza Sandomierza, Prezesa Koła Związku Sybiraków w Sandomierzu odbył się apel poległych oraz  składanie wieńców i kwiatów na symbolicznej Mogile Katyńskiej, na Pomniku Wołyniaków i ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. W uroczystościach brał udział poczet sztandarowy szkoły oraz delegacja uczniów z kwiatami.

p1040937