27 października 2011r. roku  odbyły się  pierwsze w bieżącym roku szkolnym zajęcia adaptacyjno - integracyjne  dla przedszkolaków pt: ? Legendy sandomierskie?, które  prowadziły panie Małgorzata Gajek, Katarzyna Skotnicka, Katarzyna Majewska i Joanna Kotowska. W  zajęciach uczestniczyła grupa dzieci 5 i 6 letnich z sandomierskich przedszkoli. Podczas zajęć dzieci miały możliwość sprawdzenia swoich wiadomości na temat historii swojego miasta. Odgadywały zagadki pt ? Jakie to zabytki?? Salę, w której odbywało się spotkanie zdobiły fantastyczne dekoracje w postaci murów obronnych, które jednocześnie pełniło rolę scenografii do inscenizacji legendy ?O Halinie Krępiance?, którą to przedstawili uczniowie klasy 2A. Na zakończenie  zajęć dzieci wspólnie ze starszymi kolegami zaśpiewały piosenkę o Sandomierzu. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały tajemniczy zwój ?znaleziony w podziemiach miasta?. Przedszkolaki zadowolone, pełne wrażeń opuściły szkołę z mocnym postanowieniem powrotu na następne zajęcia z cyklu ?Bajkowa szkoła?.