9 grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej NR1 w Sandomierzu odbyły się drugie zajęcia z cyklu ?Bajkowa Szkoła?. Tym razem do wspólnej zabawy zaprosił dzieci Mikołaj, który zaproponował przybyłym gościom zabawy sportowo ? rekreacyjne. W tym dniu nasza ?Jedynka? stała się Szkołą Sportową. Przedszkolaki wesołą, nowo nauczoną piosenką ?przywołały? Mikołaja, który wjechał na salę gimnastyczną ?rowerowym reniferem?. Dzieci przywitały go rymowanką:

?Nadszedł grudzień.
Do Jedynki, która wśród domków na osiedlu stoi,
Wjechał na rowerze Mikołaj,
Który uprawiać sportu się nie boi.
Wszyscy, gdy go zobaczyli,
to się bardzo ucieszyli,
Bowiem na zawody sportowe tu przybyli.?

Mikołaj  wspólnie z nauczycielami prowadzącymi zajęcia zaprosił dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy. Mikołaj dopingował przedszkolakom i ich rodzicom w różnych ciekawych konkurencjach sportowych.

Przedszkolaki wykazały się wysoką sprawnością fizyczną i dzielnie niosły pomoc mniej sprawnym rodzicom. Dało się to szczególnie zauważyć, gdy w ostatecznej rozgrywce ? przeciąganiu liny, dzieci zwyciężyły dorosłych.

Radości, uśmiechom i wesołym okrzykom  nie było końca. Mikołaj zwycięzcom rozdał drobne upominki, a dzieci zaprosiły go do wspólnego kręgu.

Mamy nadzieję, że miłe spotkanie na długo zapadnie w pamięci dzieciom i ich rodzicom.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele Małgorzata Gajek, Katarzyna Skotnicka, Katarzyna Majewska, Marcin Sykucki, Marcin Ogrodnik.

img_3161

img_3148
img_3136