W dniu 7 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbyło się drugie w tym roku szkolnym spotkanie z przedszkolakami. „Bajkowa szkoła”, bo tak nazywają się cykliczne spotkania najmłodszych adeptów edukacji, zachęciły i pokazały gry i zabawy sportowo – rekreacyjne „mikołajki na wesoło”. W obecności „Mikołaja” i jego pomocnic – „śnieżynek”, dzieci wraz z rodzicami rywalizowali w sportowych konkurencjach na sali gimnastycznej.  Już na samym początku dzieci przywitały Mikołaja piosenką którą nauczyły śnieżynki. Przedszkolaki z ogromną ciekawością i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Oczywiście nie mogło się obyć bez prezentów dla najmłodszych, które rozdał Mikołaj na zakończenie spotkania.