20 stycznia 2011 roku odbyły się kolejne zajęcia z cyklu ?Bajkowej  szkoły?. Tym razem dzieci zostały zaproszone przez panie: Ewę Rutkowską, Urszulę Nosal i pana Jerzego Żyłę do pracowni przyrody. Tematem zajęć były ?Cuda przyrody?. Przedszkolaki  miały możliwość obejrzenia wielu ciekawych i atrakcyjnych doświadczeń oraz poznały różne ciekawostki przyrodnicze. Każde dziecko miało możliwość wyboru plakietki z rysunkiem ulubionego zwierzątka. Aby przywołać świat magii i czarodzieja dzieci głośno wypowiadały zaklęcie:

  • Hokus-pokus, czary- mary,
  • Co nas czeka, - nie do wiary!

Przedszkolaki z ciekawością  obserwowały różne doświadczenia, które wykonywała pani Ewa Rutkowska  oraz dzieliły się swoimi wiadomościami z przyrody z  prowadzącymi zajęcia. Duże zainteresowanie wywołał pokaz ?Płonącego banknotu?, ?Gasnących świec?, ?Błyskawic w probówce? ?? oraz ?Płonącego wodoru?. Wszystkie pokazy były tak dobrane, aby wzbudzały ciekawość i zainteresowanie dzieci. Atrakcją pokazów było umieszczenie jajka ugotowanego na twardo w butelce o bardzo wąskiej szyjce. Dodatkową rozrywką było rozwiązywanie różnych zagadek. Za udzielanie prawidłowych odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody.  Zajęcia zostały urozmaicone kilkoma różnymi zabawami ruchowymi. Organizatorzy zajęć zaprezentowali kilka bardzo krótkich ciekawych filmów o zwierzątkach, które zmobilizowały dzieci do dzielenia się z prowadzącymi swoją wiedzą na temat ich życia i zwyczajów. Zajęcia przebiegały w miłej, wesołej atmosferze, a każdy uczestnik zajęć otrzymał od organizatorów  drobny upominek.

p1040394.jpg_

p1040385.jpg_

p1040409.jpg_