23 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wspaniałe wydarzenie, na które przyjechało ponad 300 osób z całej Polski, w tym laureaci ogólnopolskich konkursów, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, było podsumowaniem XV edycji.
Gospodarzami finału kampanii 2015 w Centrum Olimpijskim byli: Piotr Adamski, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, szef kampanii ZTU oraz Krystyna Kubczak, dyrektor biura SPiDR, konferansjerem wydarzenia był znany i ceniony dziennikarz telewizyjny Jakub Porada a ceremonię uświetnił występ grupy wokalnej Melodynki ze Szkoły Podstawowej nr 267 w Warszawie.
Bardzo duży sukces odniósł uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu ? Filip Walicki, który został laureatem w konkursie plastycznym ?Warto pomagać?. Na konkurs wpłynęło ponad 1820 prac z całej Polski, dlatego osiągnięcie Filipa należy uznać za wielkie osiągnięcie.
Podczas gali w której uczestniczyli ; Waldemar Gosek ? dyrektor szkoły, Anna Rajkowska ? nauczycielka plastyki i Andrzej Walicki ? ojciec laureata, Filip otrzymał piękny, niezwykły rower, którego z pewnością może Filipowi pozazdrościć sam Ojciec Mateusz. Szkoła otrzymała dyplom za zaangażowanie w nowoczesną profilaktykę.
Konkursy w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł od lat cieszy się w Szkole Podstawowej Nr 1 niezmierną popularnością wśród uczniów szkoły, które aktywizują, edukują, pomagają w zrozumieniu współczesnych zagrożeń i jest świetną profilaktyką poprzez zabawę.
Filip jest drugim laureatem szkoły, konkursów w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, wcześniej podobny sukces osiągnęła Sylwia Andrzejewska.

Podczas wręczenia nagród ; Filip Walicki ze swoim ojcem Andrzejem, Anna Rajkowska ? nauczycielka plastyki, Waldemar Gosek ? dyrektor szkoły oraz Jakub Porada ? prowadzący uroczystość.

Filip Walicki ? laureat konkursu plastycznego ze swoim wspaniałym rowerem