Dnia 8 października 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie ,,pierwszaków? na uczniów naszej szkoły.
Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek powitał zebranych na uroczystości uczniów, ich rodziców i gości: przedstawiciela Rady Rodziców, przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Sandomierzu, które przybyły pod opieką Pani Dyrektor i wychowawców.
W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło 83 pierwszoklasistów. Uroczystość prowadzili przewodniczący i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Po krótkim wystąpieniu Pana Dyrektora, Przedstawiciela Rady Rodziców i Pani Dyrektor Przedszkola Nr 1, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców program artystyczny.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment ? pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się jak kochać ojczyznę i dla niej pracować. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia dotykając symbolicznie ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały od swoich wychowawców dyplomy oraz upominki od przedszkolaków i swoich starszych kolegów.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod płytą patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.