20 października 2015 roku, za sprawą Karola Bieleckiego ? znanego piłkarza ręcznego, w naszej szkole była ekipa filmowa z Warszawy.
W latach 1989 - 1997 Karol Bielecki był uczniem SP NR 1 i już wtedy z wielkim zacięciem i sukcesami trenował piłkę ręczną.
Pod kierunkiem znanego reżysera Pana Marka Dawida miała miejsce realizacja filmu o naszym mistrzu w piłce ręcznej, który jest sportowcem klasy światowej. To dzięki jego grze drużyna Polski w piłce ręcznej wygrywała mecze.
Pierwsze ujęcie rozgrywało się w sali gimnastycznej, gdzie uczniowie z klasy 5, wcielili się w rolę statystów, by wspólnie z Karolem rozegnać mecz , taki jak kiedyś rozgrywał Karol będąc uczniem naszej szkoły. Karola grał chłopiec wyłoniony przez reżysera w drodze castingu, który był lustrzanym odbiciem naszego ucznia z tamtego okresu.
Później korytarz II piętra szkoły zamienił się w salę, w której Karol zdawał maturę. Maturzystami byli uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, zaś w Karola Bieleckiego wcielił się inny statysta, który tak jak jego poprzednik niczym nie różnił się od Karola. W komisji maturalnej jako statystki zasiadły Panie - Ewa Rutkowska i Anna Zawadzka. Atmosfera podczas pisania zadania maturalnego była napięta. Filmowcy powtarzali wielokrotnie niektóre ujęcia by przedstawione sceny i sytuacje były jak najbardziej autentyczne.
Opisany dzień w naszej szkole różnił się od innych mimo, że odbywały się lekcje. Kamery, statywy, lampy, przemieszczający się operatorzy, wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród uczniów.
Uczniowie mieli okazję poznać ,,od kuchni? jak wygląda praca na planie filmowym.