Dnia 9 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem ?Barwy mojej Ojczyzny?.
Podczas 45 minutowej uroczystości ,, Młodzi Polacy? wzbogacili swoją wiedzę w wydarzenia historyczne ważne dla naszego kraju, a tym samym kształcili swój szacunek dla historii minionych pokoleń. Uświadomili sobie, że zarówno na co dzień, jak i od święta, obowiązkiem każdego Polaka jest pielęgnowanie tradycji narodowych, dbanie o kulturę i poszanowanie symboli narodowych.
Część artystyczna, którą poprzedziło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, przygotowali uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem Pani Edyty Sidor?Szwajdy i Pana Romana Chyły. Wprowadziła ona w atmosferę wydarzeń poprzedzających rok 1918. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem niepodległości. Ukazano ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki o ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych.
Uroczystość uświetnił bogaty repertuar chóru szkolnego pod opieką Pani Anny Rajkowskiej oraz oprawa plastyczna wykonana przez Panią Magdalenę Łukawską i Panią Annę Turbiarz. W końcowym etapie akademii Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek podkreślił wartości wychowawcze i artystyczne uroczystości dziękując jednocześnie twórcom patriotycznego przedstawienia.