W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Panem Jerzym Żyłą uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się w Bazylice Katedralnej, nabożeństwem w intencji Ojczyzny.
Po nabożeństwie kolumna z delegacjami, kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz mieszkańcy miasta, przy dźwiękach Sandomierskiej Orkiestry Dętej, przemaszerowała na Cmentarz Katedralny, gdzie miała miejsce dalsza część programu.
Następnie ks. Jerzy Dąbek odmówił wspólną modlitwę pod pomnikiem 2 Pułku Piechoty.
W dalszej części uroczystości głos zabrali: Wojciech Dzieciuch ? Wicestarosta Sandomierski, Marek Bronkowski ? Burmistrz Sandomierza oraz Marek Kwitek ? Poseł na Sejm RP.
W swoich wystąpieniach wszyscy podkreślali jak wielkie znaczenie dla narodu polskiego miał dzień 11 listopada po 123 latach niewoli. Kolejnymi elementami uroczystości niepodległościowej były, apel poległych oraz salwa w wykonaniu kompanii honorowej Wojska Polskiego.
Na zakończenie przy akompaniamencie Sandomierskiej Orkiestry Dętej licznie zgromadzone delegacje służb mundurowych, samorządowców, uczniów szkół oraz kombatantów złożyły wieńce pod tablicą poświęconą 2 Pułkowi Piechoty Legionów.