W czwartek 26 listopada 2015 roku, czyli w dzień w którym w tym roku Amerykanie obchodzili Święto Dziękczynienia, klasa IV,,a ?wraz ze swoją wychowawczynią Martą Drobek zorganizowała symboliczny poczęstunek, który miał przybliżyć znaczenie tego święta uczniom naszej szkoły. Aby wczuć się w atmosferę, kiedy to pierwsi osadnicy angielscy przybyli na nowo odkryty ląd, uczniowie założyli wysokie kapelusze i czepki pielgrzymów, a także stroje Indian. Na czas trwania inscenizacji przyjęli również ich tradycyjne imiona i nazwiska rodowe.
Po posiłku, na który złożył się nieodzowny indyk, tłuczone ziemniaki oraz kukurydza z marchewką i groszkiem, przyszedł czas na rywalizacje i zabawy. Pielgrzymi stanęli w szranki z Indianami. Mimo iż trudno było jednoznacznie wyłonić zwycięzców, radości było co niemiara.