NASI UCZNIOWIE POTRAFIĄ SIĘ DZIELIĆ Z INNYMI

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu już po raz kolejny czynnie włączyli się do akcji ? Mikołaj dla polskich dzieci na Litwie?, prowadzonej pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i patronatem medialnym ?Radia Kielce? oraz dziennika ? Echo Dnia?. W dniach 16.11.2015 r. - 02.12.2015 r. na trenie szkoły trwała akcja zbierania prezentów dla polskich dzieci na Litwie, w którą włączyli się uczniowie wraz z rodzicami.
Nasi uczniowie dzięki swoim rodzicom, bliskim ofiarowali wiele nowych zabawek, słodyczy, różnorodnych książek (książki do czytania, kolorowanki, słowniki), nowe plecaki szkolne oraz wiele innych pomocy szkolnych (zeszyty, piórniki itp.)
Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do polskiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Sołecznikach koło Wilna za pośrednictwem Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, który był koordynatorem akcji.
Akcją kierował na terenie szkoły pedagog szkolny - Elżbieta Strzelińska.