W Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu od grudnia 2015 r. realizowany jest program ? Akademia Przyszłości?. Inicjatorem realizacji programu na trenie szkoły jest Dyrektor szkoły mgr Waldemar Gosek, który nawiązał współpracę ze ?Stowarzyszeniem Wiosna.?
?Akademia Przyszłości od 12 lat uczy dzieci wygrywać w szkole i w życiu?. Pomaga DZIECIOM, które najbardziej potrzebują pomocy, np. nie mogą liczyć na wsparcie ze strony najbliższych, potrzebują nie rzeczy, a drugiego człowieka, mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie, mają trudną sytuację materialną, a są bystre, inteligentne i gotowe na odkrywanie świata.
Dziesiątka takich dzieciaków została wytypowana spośród uczniów szkoły. Uczniowie oraz ich rodzice, którzy czynnie będą wspierali swoje dzieci w realizacji celów, służyli pomocą podczas wykonywania zadań ? czekają na tutorów/ wolontariuszy/, którzy otoczą ich dzieci troskliwą opieką.
Działania dzieci, będzie na bieżąco śledził Szkolny koordynator programu ? pedagog Elżbieta Strzelińska, odpowiedzialny za organizację bazy do realizacji programu, pozostający w ścisłej współpracy z Dyrekcją szkoły, wolontariuszami, oraz liderami kolegium.
Dnia 03.12.2015 odbyło się pierwsze spotkanie rodziców i dzieci z organizatorami projektu. Pani Daria Hedesz zapoznała rodziców ze szczegółami projektu. Podzieliła się również swoimi doświadczeniami w pracy z dziećmi w ,,Akademii Przyszłości.? W tym samym czasie dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach prowadzonych przez tutorów.