6 grudnia, jak każdy dobrze wie, św. Mikołaj chodzi po świecie rozdając dzieciom prezenty. Nigdy nie zapomina o uczniach naszej szkoły i przybył do nas już 4 grudnia.
Ho! Ho! Ho! dźwięki dzwonków roznosiły się po całej szkole.
Odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Wszyscy z niecierpliwością czekali na przybycie dostojnego gościa. Z za uchylonych drzwi dochodziły podekscytowane dziecięce głosy :- już idzie, idzie słychać dzwonki!
Gość w czerwonym stroju i czapce z workiem pełnym prezentów zmierza do klas. Dzieci radośnie powitały go okrzykami i szczerymi uśmiechami, a On powitał ich w lapońskim języku. Śpiewały Mu piosenki, recytowały wiersze,  a On z nimi gawędził. Na pożegnanie pomachały Świętemu Mikołajowi. On zrobił sobie z Nim zdjęcie i obiecał odwiedzić naszą szkołę w przyszłym roku.