W ostatnim tygodniu przed feriami gościliśmy w naszej szkole grupę studentów z Uniwersytetu Taylor w Indianie. Nasi uczniowie mieli sposobność wykorzystać swoje umiejętności językowe w bezpośrednich rozmowach i zabawach z native speakerami ze Stanów Zjednoczonych. Atmosfera była wspaniała i sprzyjała nawiązywaniu osobistych relacji i poznawaniu się nawzajem. Uczyliśmy się angielskich i polskich łamańców językowych, piosenek i zwrotów języka codziennego. Wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa i salwy śmiechu.
Prawdziwą jednak niespodziankę zrobili nasi uczniowie przygotowując wycieczkę w języku angielskim szlakiem zabytków Sandomierza. Najpiękniejsze miejsca naszej Starówki nie mają teraz przed naszymi amerykańskimi gośćmi tajemnic. Uczniowie zadbali również o końcowy quiz by przekonać się jak wiele ciekawostek zostało zapamiętanych. W rewanżu nasi goście przetestowali ich z wiedzy i kultury Stanów Zjednoczonych. I w tej kwestii nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Maluchy zaś miały sposobność poznać zasady gry w amerykański baseball i poodbijać piłeczkę prawdziwym baseballowym kijem. Był to niezapomniany tydzień, mamy nadzieję, że będziemy mieć okazje by go jeszcze powtórzyć.
Organizatorami warsztatów były nauczycielki języka angielskiego: Panie - Marta Drobek, Monika Wojtoń, Małgorzata Skurska.