W niedzielę 7 lutego 2016 roku w Zamku Kazimierzowskim odbyła się już XVIII edycja ,,Wieczoru Tańców i Kolęd Polskich?.
Na scenie wystąpiło około 100 młodych tancerzy, z klasy 2a, 2b,2c i 3b oraz artyści z Zespołu Pieśni i Tańca ,,Ziemia Sandomierska?, wszyscy to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. W ich wykonaniu widzowie obejrzeli piękne tańce polskie: krakowiaka, trojaka, oberka oraz tańce regionalne.
Gościnnie ze swoim repertuarem tanecznym zaprezentował się Zespół ,Siarkopolanie?. Polskie kolędy widzowie mogli usłyszeć w wykonaniu dziewcząt z Domu Kultury we Wrzawach.
Tańce i śpiewy przeplatały mazurki i polonezy Chopina, które Pan Przemysław Chwałek grał na fortepianie. Barwne i kolorowe stroje, ciekawa choreografia sprawiły, że występy nagradzano gromkimi brawami.
Tegoroczny koncert cieszył się dużym zainteresowaniem, bowiem na widowni zabrakło siedzących miejsc.
Choreografię przygotował Pan D. Bukowski oraz Panie: A. Zawadzka, K. Skotnicka A. Turbiarz, K. Majewska, I. Zawadzka. B. Nowacka.