Dnia 9 lutego 2016 r. odbyło się w naszej szkole podsumowanie X edycji akcji ?Działaj Czysto?, której organizatorem jest Urząd Miejski w Sandomierzu.
Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci szkół podstawowych idei ekologicznych oraz kształtowanie obywatelskich postaw w zakresie ochrony środowiska przed jego niszczeniem. Ocenie podlegała ilość zebranych baterii w dwóch kategoriach wiekowych: I -III (indywidualnie i klasowo) i IV-VI (indywidualnie i klasowo).
Nagrody wręczali przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sandomierzu.
Najwięcej baterii w kategorii I-III (indywidualnie) zebrali:
1. Kisiel Natalia (klasa II b),
2. Furman Mateusz (klasa III b),
3. Mazur Amelia (klasa II b).
Najwięcej baterii w kategorii IV-VI (indywidualnie) zebrali:
1. Jędral Hubert (klasa V c),
2. Sowińska Izabela (klasa VI a),
3. Lichosik Oliwia (klasa VI b).
Nagrodzeni otrzymali cenne upominki: indywidualnie, za I miejsce ?aparat fotograficzny, za II - słuchawki , za III- ciekawe książki. Uczniowie klas: III b i VI a, które były liderami w zbieraniu baterii dostali pendrivy.
Łącznie w naszej szkole udało się zebrać 43 445 sztuk baterii, czyli 658 kilogramów.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w akcję, gdyż takim postępowaniem dbamy o dobro środowiska. Szkolnymi koordynatorami akcji był Panie :E. Rutkowska i M. Bielecka.