W lutym obchodzone są urodziny Mikołaja Kopernika. W ramach obchodów Święta Patrona Szkoły ogłoszone zostały dla klas I ? III konkursy plastyczne.
W dniu 26 lutego Uczniowie klas IV- VI przedstawili program artystyczny o życiu i twórczości sławnego astronoma. Uroczystość poprowadziła uczennica z klasy VI B Katarzyna Podsiadło. Apel rozpoczął się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu szkolnego. Dodatkową atrakcją był film o życiu naszego patrona. Po projekcji filmu zostały wręczone dyplomy i nagrody uczniom klas I ? III za najciekawsze prace.
Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Zawadzka, która zwróciła uwagę na wielki wkład Mikołaja Kopernika w rozwój polskiej myśli naukowej. Po czym podziękowała za przygotowanie apelu i konkursu. Organizatorami imprezy były Panie: M. Wyrazik, M. Niewiadomska, J. Kotowska, A. Rajkowska, M. Łukawska, A. Turbiarz oraz Pan R. Chyła.