Pierwszego kwietnia czyli w ?światowy dzień psikusów? uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 Sandomierzu zachęceni przez Samorząd Uczniowski postanowili wziąć udział w zabawie pod hasłem ?Zamiana?. Okazało się, że tego dnia w ławkach zasiadły zupełnie nowe uczennice, które uzupełniły swoją garderobę o spódniczki, sukienki i bluzeczki swoich mam i sióstr (wyrażamy nadzieję, że za ich zgodą i aprobatą). Nowi chłopcy, nad wyraz dojrzali ze swoimi wąsikami i zarostem, również zaskakiwali pomysłowymi przebraniami i męskim zachowaniem. Stylizacje były tak ciekawe i zabawne, że nauczyciele mieli nierzadko problem z rozpoznaniem swoich uczniów.
Jednak to, co najbardziej godne podziwu u naszych uczniów to umiejętność zachowania dystansu i śmiania się z samych siebie. Szczerze gratulujemy! Nad właściwym przebiegiem dnia psikusów, czuwała - Pani Marta Drobek.

Klasa 2a ze swoim nowym wychowawcą - Panem I. Zawadzkim

Klasa 2b ze swoim nowym wychowawcą - Panem K. Majewskim