Dnia 12.04.2016 odbył się w naszej szkole już po raz szesnasty - Powiatowy Przegląd Małych Form Scenicznych.
Teatr rozwija ekspresję twórczą uczniów, rozwija zainteresowania i pomaga w poznaniu siebie. Dzięki zabawie w teatr uczniowie mogą oderwać się od rzeczywistości i przeniknąć w świat fantazji.
Zaprezentowały się dwie grupy teatralne z Sandomierza: ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej Nr 1.
Jako pierwsza wystąpiła grupa teatralna ze SP Nr 1 w Sandomierzu. Uczniowie klasy V b przenieśli widzów do krainy baśni. Była to adaptacja ?Snieżki? Publiczność miała okazję prześledzić losy Śnieżki i troszczących się o nią zwierząt oraz niezwykle uroczych krasnoludków. Młodzi aktorzy byli bardzo wiarygodni i autentyczni w swoich rolach.
Następnie wystąpili uczniowie ze SP Nr 4 w Sandomierzu w inscenizacji ?Krzesło?. Była to prezentacja, która pokazała widzom jak niewygodne wydaje się ludziom mówienie prawdy. Odbiorcy byli świadkami dylematów różnych postaci i tego jak mówienie prawdy zmieniało ich życie. Tytułowe ?Krzesło? poddało odbiorcom temat do przemyśleń. Scenografia i kostiumy oddały klimat wystawianego utworu.
Młodzi aktorzy spisali się doskonale. Każda z inscenizacji była wyjątkowa i atrakcyjna.
Na zakończenie każda z grup teatralnych otrzymała statuetkę ?Maski Jedynki? oraz dyplom. Uczniowie doskonale się bawili zarówno na scenie jak i na widowni.
Organizatorkami XVI Przeglądu Małych Form Scenicznych były Panie - Aneta Przyłucka i Alicja Kamińska.