27 kwietnia 2016 roku przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 i Przedszkola ?Różowy Słoń? w Sandomierzu zostały zaproszone do naszej szkoły na przedstawienie pt. ?Czerwony Kapturek?.
Przedstawienie przygotowała klasa integracyjna 4a ze swoją wychowawczynią p. Martą Drobek. Nie była to jednak klasyczna bajka o dziewczynce w czerwonym kapturku. Pomijając fakt, że babcia Kapturka - Gertruda należała do koła łowieckiego ?Obłąkany zając?, jej ulubionym filmem był ?Strażnik Teksasu? i a jej wnuczka, zamiast w kapturku, chodziła w czerwonej kaszkietówce, to na uwagę zasługuje fakt , że cała sztuka prezentowana była w języku polskim i angielskim.
Do wspólnego oglądania zaprosiły małych widzów dwie pacynki. Po przedstawieniu zaś dzieci wzięły udział w konkursie na temat oglądanej bajki. Było dużo zabawy, a wszystkie przedszkolaki otrzymały symboliczne nagrody.