5 maja obchodzony jest jako Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Celem obchodów jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w życiu codziennym. Urząd Miejski w Sandomierzu zorganizował w tym roku przemarsz osób z niepełnosprawnościami ulicą Sokolnickiego. Każdy z uczestników otrzymał niebieski balon.
W imprezie brali również udział uczniowie klas integracyjnych naszej szkoły -2a i 4a i 4d, którzy pod opieką nauczycieli: Pani M. Drobek, K. Drobiazg, E. Kilimczak, B. Nowackiej i I. Zawadzkiej maszerowali z przygotowanymi przez siebie hasłami. W ich treści można było wyczytać o tolerancji i pomocy osobom niepełnosprawnym. Marsz zakończył się przed Ratuszem. Tam zebrani wysłuchali przemówienia Pana Gajewskiego - sekretarza Urzędu Miasta. W swoim wystąpieniu przypomniał mi o godności i równouprawnienieniu osób niepełnosprawnych. Spotkanie zakończyło się wypuszczeniem balonów.