Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Obchodzony jest we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej 9 maja, dla upamiętnienia deklaracji Schumana będącej początkiem procesu integracji europejskiej. Również, i w naszej szkole, postanowiliśmy uczcić ten dzień organizując doroczny ?Turniej państw?. Czteroosobowe drużyny z klas IV-VI rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: prezentacja miss, prezentacja flagi, potraw wylosowanego wcześniej kraju oraz kalambury i quiz. Turniej ten cieszy się niesłabnącym powodzeniem od paru już lat. Uczniowie bardzo chętnie biorą w nim udział prześcigając się w pomysłowości co do strojów i prezentowanych flag. W tym roku zadziwiła nas  flaga Włoch, która była autentycznym butem pomalowanym we włoskie kolory narodowe. Była ona dziełem drużyny zwycięskiej z klasy 6b. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno klas 6a i 6c.Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego p. M. Drobek i p. M. Wojtoń.