25 maja 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestnicy programu ?Akademia Przyszłości? wzięli udział w wydarzeniu pod hasłem ?Fotel Prezesa? ? miejscem spotkania był Hotel Mały Rzym.
Udając się do tego trzygwiazdkowego hotelu wielu z nich zastanawiało się, co oznacza sformułowanie ? Fotel Prezesa?.
W holu wszystkich powitał Pan Krzysztof Jonaszek - kierownik gastronomii, z którym rozpoczęliśmy zwiedzanie tego pięknego budynku. Dla Dzieci była to niezapomniana przygoda. Dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o tym miejscu, m.in. Co jest ?sercem hotelu?, a co jego ?płucami?. Kim jest barista, ile może zarobić świetny kucharz, jak ceniony jest obecnie ten zawód. Czego można oczekiwać po skończeniu szkoły hotelarskiej i wiele innych ciekawostek.
Hotel ?Mały Rzym? ? bycie jego gościem to marzenie dzieci. Zainteresowanie wzbudziła recepcja, piękne sale konferencyjne - szczególnie u dziewczynek. Chłopcom spodobał się basen z hydromasażem i kompleks boisk. Wszystkich zachwycił taras widokowy.
Kiedy uczniowie dotarli do gabinetu właścicielki hotelu- przesympatycznej pani prezes, wymienili się z Nią wizytówkami. Każde z nich zasiadło w ?Fotelu Prezesa? - ostoi Jego sukcesu.
Zwiedzanie hotelu było dla dzieci ciekawą przygodą. Zdobyte informacje uczniowie na pewno wykorzystają w dorosłym życiu przy planowaniu swojej drogi zawodowej.