Dnia 23 czerwca po raz ostatni zadzwonił dzwonek dla szóstoklasistów. Wszyscy uczniowie odświętnie ubrani zebrali się w sali gimnastycznej by odebrać nagrody i pożegnać się ze swoimi nauczycielami.
Na wstępie głos zabrał Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek, który w swoim wystąpieniu podziękował uczniom za wieloletnią rzetelną pracę, za mądrość, zaangażowanie, godne reprezentowanie szkoły i entuzjazm towarzyszący podejmowanym działaniom. Pogratulował uczniom wysokich osiągnięć w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, począwszy od szczebla miejskiego, aż do ogólnopolskiego. Podkreślił, że uczniowie naszej szkoły tak jak w latach ubiegłych najlepiej napisali sprawdzian szóstoklasisty w powiecie sandomierskim.
Następnie glos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, która również złożyła gratulacje uczniom za wysokie wyniki jakie osiągnęli.
Pan Robert Pytka - przedstawiciel rodziców tegorocznych absolwentów, dziękując nauczycielom docenił troskę i zaangażowanie pedagogów w przekazywaniu wiedzy i wychowaniu ich dzieci. Uczniom życzył sukcesów na kolejnych etapach edukacji oraz zasłużonego odpoczynku podczas wakacji.
W dalszej części spotkania uczniowie odebrali dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz pracy w Samorządzie Uczniowskim. Imprezę zakończyły występy artystyczne.
W roku szkolnym 2015/2016 tytuł PRIMUSA COPERNIKUSA otrzymała uczennica klasy 6b - Klaudia Kaca.
Najwyższą średnią wśród absolwentów ? 5.82 uzyskały: Helena Jońca i Klaudia Kaca z klasy 6b.
Mistrzami sportu zostali: Aleksandra Ogrodnik i Adam Łubowski z klasy 6a.