W dniu 1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zebrali się przed budynkiem szkoły by rozpocząć kolejny rok nauki. Pan Dyrektor mgr W. Gosek witając przybyłych na uroczystość uczniów, życzył im wytrwałości w pracy oraz sukcesów w realizacji swoich osiągnięć. Szczególnie powitał pierwszoklasistów, którzy wybrali do edukacji naszą szkołę.
W dalszej części głos zabrali przedstawiciel Urzędu Miasta - Pan D. Socha oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani A. Wąsowicz-Baran. Podobnie jak Pan dyrektor skierowali oni serdeczne słowa do uczniów i nauczycieli.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod płytą patrona szkoły, po czym wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.