Dnia 1 września przed pomnikiem Drugiego Pułku Piechoty Legionów i Czwartego Pułku Saperów, w wojskowej części Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu odbyły się uroczystości 77 rocznicy II wojny światowej.
Po wysłuchaniu Hymnu Państwowego modlitwę za ofiary II Wojny Światowej poprowadził ksiądz Zygmunt Gil. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Pan Marek Bronkowski - Burmistrz Sandomierza, który przypomniał o poległych w obronie Niepodległej Polski. W swoim wystąpieniu zwrócił również uwagę na obowiązek przekazywania historii młodym pokoleniom.
Na zakończenie uroczystości Żołnierze Wojska Polskiego wykonali salwę honorową. Zgromadzone delegacje złożyły wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem, poczty sztandarowe oddały hołd poległym.
W obchodach wzięli udział Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 1, którzy pod opieką Pani M. Wojtoń godnie reprezentowali naszą szkołę.