W dniach 13-15 września odbyły się spotkania uczniów naszej szkoły z klas pierwszych i drugich z policjantkami Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu: st. posterunkowy Beata Lipiarz specjalista ds. nieletnich oraz st. sierż. Paulina Mróz, specjalista prewencji kryminalnej. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z bezpieczeństwem w drodze do szkoły, zasadami ruchu drogowego, podstawowymi znakami drogowymi, m.in. sygnalizacją świetną, umiejętnościami poruszania się po drodze.
Uczniowie obejrzeli film poglądowy dotyczący bezpiecznego przemieszczania się w drodze z domu do szkoły. Rozwiązywali rebusy, zagadki dotyczące właściwego poruszania się po drogach publicznych, znaleźli rozwiązania quizu sprawdzającego ich wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego. Podczas spotkania Pani policjantka zaprezentowała uczniom poszczególne elementy stroju policjanta oraz dodatkowe wyposażenie.
Ponadto uczniowie wraz z wychowawcami ćwiczyli prawidłowe poruszanie się po drogach, wychodząc na skrzyżowanie ulic w okolice szkoły. Uczniowie klas pierwszych wzięli również udział w konkursie na układanie rymowanek o ruchu drogowym, natomiast klas II wzięli udział w konkursie plastycznym pt: ?Bezpieczna droga do szkoły?.