W dniu 17 września w wojskowej części Cmentarza Katedralnego miały miejsce obchody 77 rocznicy agresji Rosji Radzieckiej na Polskę.
W uroczystości wzięli udział kombatanci, przedstawiciele Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, władze miasta, służby mundurowe, uczniowie szkół oraz mieszkańcy miasta.
Pan Burmistrz Marek Bronkowski w krótkim przemówieniu przypomniał tragiczne losy Narodu Polskiego, apelując do zebranych o pamięć i szacunek do tamtych wydarzeń .
Podczas uroczystości przeczytano listy między innymi od: Anny Marii Anders i Wiceministra Obrony Narodowej.
Przybyłe delegacje, w hołdzie poległym złożyły wieńce, wiązanki kwiatów oraz symboliczne znicze. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pana M. Sykuckiego.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było posadzenie dębu - symbolu pamięci bohatera Stanisława Gądka, który stracił życie dla Ojczyzny.