W czwartek 29 września, w naszej szkole propagowaliśmy głośne czytanie. Chętni uczniowie z klas I ?VI przynieśli na lekcje ciekawe książki. Były to pozycje zarówno z biblioteki szkolnej jak i z biblioteczek domowych. Każdy uczeń przygotował, jego zdaniem interesujący fragment literacki do głośnego czytania. Prezentacje miały miejsce na lekcjach języka polskiego w klasach IV-VI oraz na zajęciach wybranych przez wychowawców w klasach I-III. W akcji wzięło udział 82 lektorów.
Również w bibliotece szkolnej podczas przerw można było posłuchać czytanych przez łączników bibliotecznych fragmentów nowości książkowych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Aktywni uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z języka polskiego, ?plusami? za aktywność oraz słodkimi niespodziankami.
Organizatorem akcji na terenie szkoły był nauczyciel ? bibliotekarz we współpracy z nauczycielami języka polskiego oraz wychowawcami klas I- III.