Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych gościliśmy w naszej szkole Dietera von Gostomskiego potomka starosty sandomierskiego Hieronima Gostomskiego, fundatora Collegium Gostomianum w Sandomierzu.
Uczniowie przygotowali się do tego spotkania bardzo starannie. Pytania zadawane były nie tylko po polsku, ale także po niemiecku. Oprócz typowych, o zainteresowania i życie prywatne, uczniowie pytali również jak nasz gość wyobraża sobie swojego świetnego przodka i co najbardziej urzekło go w naszym mieście.
Po informacji, że Pan Gostomski często odwiedza Polskę zaproszono go do udziału w krótkim quizie z wiedzy o naszym kraju, który przyznajemy nasz gość zdał świetnie. Został on także poddany testowi smaku, gdzie próbując polskiej i niemieckiej czekolady musiał odgadnąć kraj w którym została wyprodukowana.
Oprawą filmową wydarzenia zajął się nasz szkolny Klub Filmowy. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli go obejrzeć na szkolnej stronie internetowej. Imprezę przygotowały Panie: Monika Bielecka, Marta Drobek, Monika Kania, Monika Wojtoń.