Dnia 27 października 2016r. odbyły się pierwsze zajęcia w ramach ?Bajkowej szkoły? zatytułowane ?W krainie bajek i baśni?. Uczestniczyło w nich 17 dzieci. Po muzycznym wprowadzeniu do krainy bajek, uczniowie klasy III d przedstawili przedszkolakom bardzo ciekawą inscenizację bajki pt. ?Czerwony Kapturek?. W trakcie spotkania sześciolatki wykazały się dużą znajomością literatury dziecięcej prawidłowo rozwiązując zagadki o bohaterach książek oraz sprawnie układając puzzle i historyjki obrazkowe. Ogromną radość sprawiło dzieciom kojarzenie rekwizytów umieszczonych w ?Czarodziejskim worku?, a także zabawa ?ciepło ? zimno?, polegająca na szukaniu ukrytych w sali symboli bajkowych. Podczas spotkania dzieci były zachęcane do aktywności i nagradzane drobnymi upominkami.
Na zakończenie zajęć mali goście otrzymali baśniowe kolorowanki i z dużym zaangażowaniem przystąpili do malowania. Dzieci zabrały swoje prace do domu i w doskonałych humorach zapowiedziały chęć udziału w kolejnych spotkaniach ?Bajkowej Szkoły?.
Bajkową lekcję przygotowały i poprowadziły: Aneta Przyłucka, Magdalena Niewiadomska, Małgorzata Wyrazik.