Trzyosobowa drużyna z naszej szkoły - uczniów klas piątych w składzie: Maja Staniszewska, Patrycja Wrzosek, Karolina Łukaszek wzięła udział w wojewódzkim konkursie pt.: ?Bezpieczeństwo na piątkę?. Opiekunem zespołu była pani pedagog ? Elżbieta Strzelińska.
Konkurs skierowany jest do uczniów klas piątych szkół podstawowych. Jego celem jest utrwalanie wiedzy zdobytej z zakresu ogólnego bezpieczeństwa, pierwszej pomocy przedmedycznej, bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym oraz w ruchu drogowym, przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania wolnego czasu oraz propagowanie zasady Fair-play podczas rywalizacji sportowej oraz w trakcie kibicowania.
Powiatowy etap konkursu odbył się w dniu 09.11.2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sandomierzu. Składał się z trzech etapów: I ? ocena przez komisję pracy plastycznej na temat: ?Daj się zobaczyć?, ocenianej w skali 0 - 5 pkt., II - uczniowie pisali test z zakresu ogólnego bezpieczeństwa, min. osobistego, w ruchu drogowym , w gospodarstwie rolnym. Trzeci etap dotyczył udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W zmaganiach brało udział 9 drużyn z powiatu sandomierskiego. Nasze uczennice dzielnie wywalczyły 3 miejsce w powiecie, przy czym zostały wyróżnione przez JURY konkursowe za najlepsze przygotowanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.